У Польщі знайшли засекречені елементи радянських атомних баз


Інформація про атомні радянські бази у Польщі до кінця 90-х суворо приховувалась. Однак насправді бази не були засекречені, а на їхній території проживали навіть родини військових з дітьми.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на Onet.pl.

Видання зазначає, що бази вдалося виявити археологу Гжегожу Кяршису.

Так, елементи радянських баз, які були невідомими досі, вдалося знайшли завдяки аналізу розвідувальних матеріалів ЦРУ.

За даними видання, у 1969 році на території Польщі було створено три великі склади ядерної зброї – у Темплеві, Бжежніці-Колонії та Подборську. Усі вони мали монументальне, вкопане на декілька метрів у землю бетонне укриття, яке призначалось для збереження атомних боєголовок.


У Польщі виявили елементи радянських атомних баз

Бази були замасковані від супутників

До початку 1990-х років будь-яка інформація про них була суворо засекреченою.

«Протягом кількох десятиліть з часу розкриття існування баз ці об’єкти обросли легендами, про них видавалася численна, часто неперевірена інформація, яку я виріши перевірити», – розповів науковець.

Польський археолог стверджує, що бази були чудово замасковані від шпигунських супутників. Однак аналіз розсекречених зображень американських супутників Corona i HEXAGON засвідчив протилежне.

Насправді ж головні елементи баз, а також під’їзні шляхи та вертольотні майданчики добре видно на супутникових знімках.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/society/u-polshchi-znayshly-zasekrecheni-elementy-radianskykh-atomnykh-baz/” Об этом сообщает inhotnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход