Експерти позитивно оцінюють судове рішення суперечки навколо ТРЦ "Магеллан"

Експерти позитивно оцінюють судове рішення суперечки навколо ТРЦ "Магеллан"

КИЇВ. 6 червня. УНН. Вирішення судового спору навколо столичного торгово-розважального центру "Магеллан" на користь АТ "Ощадбанк" викликало чималий резонанс в експертному співтоваристві. Фахівці називають результат тяжби, скоріше, винятком із правил — у світлі нинішньої кризової ситуації з неповерненням кредитів в Україні, передає УНН з посиланням на "Комментарии". Об этом сообщает vse-krugom.in.ua со ссылкой на СМИ.

“Ця проблема актуальна для всього бізнесу. Зараз багато банків визначають для себе стратегію кредитування маленькими сумами. Тому що в ситуації, що склалася, при тій судовій системі, яка є, повернути гроші крупного кредиту дуже проблематично. Це довгі суди, незрозумілі рішення. І я бачу тенденцію, що багато банків відмовляються від фінансування будь-яких великих проектів. На жаль, в Україні склалася практика неповернення кредитів. Великі позичальники шукають всілякі способи — судові та позасудові — зробити так, щоб кредит не повернути”, — коментує ситуацію голова правління АБ “Глобус” Сергій Мамедов.

“На жаль, скандали навколо „Магеллана“ — не єдиний випадок в країні. І це стосується не тільки торгових центрів. Це стосується різного роду активів, які після отримання кредитів, приховувались, виводилися, переписувалися на підставні фірми. Це, на жаль, дуже негативний маркер сьогоднішнього ринку”, — погоджується з колегою фінансовий експерт Микола Сугоняка.

“Практика неповернення кредитів безумовно не зовсім порядна. І, безумовно, це не зовсім позитивно впливає на імідж України в очах іноземного інвестора. Будь-які репутаційні ризики мають свої наслідки”, — підкреслює директор IBI-Rating Ігор Андрусик.

Як повідомлялося раніше, 25 травня 2018 року Верховний Суд України скасував низку рішень попередніх інстанцій, що стосуються розгляду між АТ “Ощадбанк” і власниками ТРЦ “Магеллан”. Фактично представники Феміди зняли заборону, що обмежує ПАТ “Сбербанк” у скоєнні тих чи інших дій (включаючи відчуження, використання, знаходження в приміщення і ін.) Щодо спірного об’єкта, свого часу виступив забезпеченням по багатомільйонному кредиту. На підставі рішення Верховного Суду кредитор уклав з обслуговуючою компанією договір про передачу управління ТРЦ “Магеллан”. В кінці минулого тижня нова керуюча компанія приступила до роботи.


Джерело статті: “http://www.unn.com.ua/uk/news/1734636-eksperti-pozitivno-otsinyuyut-sudove-rishennya-superechki-navkolo-trts-magellan”

ТОП новости

Вход