"Репортери без кордонів" стурбовані арештом керівника "РИА Новости Украина" Вишинського

"Репортери без кордонів" стурбовані арештом керівника "РИА Новости Украина" Вишинського Фото: afp.com

Про це йдеться в повідомленні на сайті організації. Об этом сообщает atssssss.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Звинувачення у державній зраді та досудове затримання є надзвичайно серйозними мірами. Влада повинна або надати точні роз’яснення, яким чином його дії становлять державну зраду, або негайно звільнити Вишинського з-під варти", – заявив голова "Репортерів без кордонів" у Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір.

"Неможливо ігнорувати деструктивний масштаб пропаганди в Україні останніми роками, але під час боротьби з пропагандою слід поважати українське та міжнародне право", – підкреслив він.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим заявили про викриття діяльності мережі медіаструктур, підконтрольних Російської Федерації, і провели слідчі дії в офісі "РИА Новости-Україна" в Києві.

Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура має докази, які свідчать про державну зраду в діях російського інформагентства "РИА Новости Украина".

Водночас прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав дії Служби безпеки України щодо "РИА Новости Украина" обурливими і пообіцяв, що Росія прийме "заходи взаємності".

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння через обшуки в офісі і в журналістів "РИА Новости-Украина", а перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко, виступаючи у Верховній Раді, заявила, що її турбує реакція ОБСЄ на обшуки в "РИА Новости Украина".

Комітет захисту журналістів (CPJ) закликає українську владу оприлюднити звинувачення й докази у провадженні щодо керівника інформаційного агентства "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

У середу, 16 травня, Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу про перешкоджання журналістській діяльності після затримання в Києві керівника інформагентства "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/reportery_bez_kordoniv_sturbovani_areshtom_kerivnyka_rya_novosty_ukrayna_vyshynskogo_255274.html”

ТОП новости

Вход