Лілія Гриневич на Берегівщині

Довго, довго Закарпаття, зокрема й Берегово оминали українські міністри та урядові «важковики»


Міністр освіти – Лілія Гриневич на Берегівщині
Цю прикру тенденцію змінила освітянський міністр Лілія Гриневич, яка цієї суботи завітала до нас. Слід відмітити, що перед візитом, у п’ятницю, передувала ознайомча поїздка начальника департаменту освіти та науки ОДА Н. Сопкової з фахівцями з вивчення мовно-освітніх питань у школах Берегова. Зокрема угорськомовні школи ЗОШ №№ 3 та 4, зустрілися з керівником управління освіти міста – Едітою Бабяк. Виїхати у район, щось завадило.
Наступного дня, в актовому залі РДА, відбулася зустріч освітнього міністра Лілії Гриневич з освітянами міста та району, куди були було запрошено понад 200 педагогів. В тому числі й з ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ, медичного коледжу. Були там в повному складі й очільники району. Сказати, що пані міністр відповіла на всі болючі та актуальні питання не можна. Адже, як пояснити, що приймаючі цей освітній закон, чому не скасували закон Ківалова-Колесніченка, де наголошуються зовсім інші принципи та істини, особисто я не почув. Як й не почув й проте, що готуючи цей закон, працівники міносвіти, особливо, той же Тарас Шамайда – розробник пресловутої ст.7, які давали експертну оцінку цьому закону, не зустрілися з берегівськими педагогами угорських шкіл, лідерами угорських товариств. Врешті-решт проектанти і лобісти нового закону обв’язані були зустрітися й обговорити деякі нюанси, які свого часу успішно використовували уряди Чехословаччини та СРСР, з керівниками району і Берегова Йосипом Шіном та Золтаном Бабяком. Відповідей на все це немає, але залишилися проблеми, які будоражать суспільство, створюючи напругу. Спостерігаючи за обличчями освітян, які виходили після зустрічі з Лілією Гриневич, оптимизму там не побачив. А коментарі від них, зайві, істинної проблеми вони не скажуть, бояться звільнення. Скаже, схоже, за них наше суспільство, але з часом.
Валерій Разгулов
Джерело Перший кабельний


Джерело статті: “http://zaknews.in.ua/novini/zakarpattya/31962-llya-grinevich-na-beregvschin.html” Об этом сообщает ua-ru.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход