Вера Макресова - житомирская кик-боксерша по прозвищу Пирания. ФОТО

З першого разу Вірі Макресовійчемпіонці Європи й світу з кікбоксінгу вступити до нас в університет назаочне відділення не вдалося. Лише через рік вона стала студенткоюфакультету фізичного виховання й спорту.
Народилася 2 червня 1987 року на Кавказі в смт Іноземцеві Ставропольського краю російської Федерації у сімї понтійських греків.

Закінчила Житомирську загальноосвітню школу № 36 і комерційний технікум спеціальності „Технологія харчування”.

За 5 років зіграла 71 поєдинок, з яких 9 програла. На міжнародній арені провела 9 поєдинків, зазнавши дві поразки.
Тренер Гопанчук В’ячеслав. Займається кік-бокстнгом з грудня 2002 року.

2004 рік – ІІ місце на чемпіонаті світу зі спортивних клубів за версією WAKO (Ялта).

2005 рік – чемпіонка Європи за версією WRKA (Греція).

2006 рік – бронзова призерка Європи за версією WAKO (Македонія).

2007 рік – чемпіонка світу за версією WKA(Німеччина).

17-кратна чемпіонка України з кікбоксінгу серед жінок у всіх версіях , які культивуються на Україні.
Історія чемпіонки світу почалася зі збирання оголошень на стовпах містаі наполегливих відвідувань секцій зі східних єдиноборств. Та найбільшесподобався кік-боксинг, бо зрозуміла для себе, що із сильниминавантаженнями (чого й хотіла) – великі досягнення. Вже з першихтренувань Вірі сподобався підхід роботи тренера, який і доводить її доперемог.

На питання чому саме Віра обрала єдиноборство, а не легку атлетику чиаеробіку, вона відповіла: „Такий вид спорту асоціюється з рішучістю,мужністю, майстерністю. А ще... з боями гладіаторів”.

Віра Макресова навчається за індивідуальним планом, бо має дватренування на день. Вранішнє тренування розпочинається зтрикілометрового кросу і закінчується індивідуальною роботою на„лапах”. А з 19-ї і до 21-ї години – вечірнє тренування. У неділю Віране відпочиває: проводить бойову практику (спаринги) з дівчатамиБердичева, Попільні, Радомишля.

Найшвидша перемога на змаганнях Віри Макресової зафіксована черездесять секунд. Її коронний удар – лівою ногою по печінці. І саме заманерою бою Віра отримала прізвисько Піранія. Хоча вона боїтьсяплазунів. І щиро зізналася, що не уявляє собі як вона буде виконуватилабораторні на другому курсі – різати жаб.

За словами тренера, Віра любить подорожувати. І навіть, коли вониперебувають за кордоном на змаганнях, то знаходять час для мандрівоккраїною. Віра надає перевагу природному відпочинку. Їй більше довподоби спальні мішки, аніж п’ятизіркові готелі.
Подорожі подорожами, а перемоги не чекають. Після перелому пальця налівій нозі лікарі заборонили Піранії виступати босою, що у кік-боксингуце не допустимо. Вона каже, що у бокс пішла за ради практики. І яквідомо, вдало стартувала. На дев’ятому чемпіонаті України з боксу середжінок Віра Макресова здобула срібну медаль.

Із розмови з тренером зрозуміло, що потенціал у тендітної спортсменки євеликий, тому бути номером один вже і в боксі серед жінок та готуватисядо Олімпійських ігор цілком ймовірно.

Источник: “http://zhzh.info/publ/4-1-0-480”

ТОП новости

Вход