Влада дозволила прослуховувати телефонні розмови й читати СМС призовників.

АТО: Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

Повістки нині приходять не тільки тим, хто колись служив або проходив військову кафедру, але і тим, хто автомат Калашникова бачив лише в кіно. А з ухильниками будуть боротися за допомогою прослуховування телефонів. «Вести» з’ясовували, кому все ж варто чекати «привіт» з військкомату.
кого беруть

40-річний киянин Тарас отримав повістку в перший же день мобілізації, 20 січня. Призовник каже, що на вчення його не відправили рішенням медкомісії, але у нього є знайомі, яких і без військового досвіду таки закликали служити в зону АТО. «У військкоматі я зустрів багатьох хлопців, котрі не служили, чи не закінчували військову кафедру, але все одно олучая повістки. Нам пояснили, що є брак людей і план призову, так що мобілізувати можуть навіть, якщо ти, грубо кажучи, просто ходиш і тобі до 60 років », — розповів киянин. Заступник воєнкома Київського міськвійськкомату Ігор Слюсаренко каже: повістки дійсно приходять «необстріляним». Правда, за словами Слюсаренко, цих людей в зону АТО не візьмуть, а лише перевірять. «Оскільки незабаром може бути підписаний указ президента про термінову службу, молоді люди у віці від 18 до 27 років не мобілізуються. Але повістки можуть приходити тим, хто старше, і вони не мають військової підготовки. Вони повинні будуть пройти медкомісію. Таким чином ми плануємо роботу і вивчаємо призовної ресурс », — говорить офіцера військкомату. Втім, заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Володимир Талалай уточнив: «Тих, хто не має військової підготовки, мобілізувати будуть в останню чергу». Для них, за його словами, будуть підбирати спеціальності, яким можна навчити буквально за півтора місяці. «Наприклад, стрілок механізованого відділення: щоб ним стати, необов’язково мати досвід служби в армії», — говорить Талалай.

Власникам «білого квитка» переживати щодо мобілізації не варто. Воєнкоми кажуть: тих, кого зняли з військового обліку за станом здоров’я, закликати можуть тільки, якщо буде введено військовий стан і загальну мобілізацію. «І навіть у такому випадку белобілетніков зможуть відправити служити далеко не в усі підрозділи. Вони не зможуть, наприклад, служити в високомобільних десантних військах, чи не будуть морськими піхотинцями, льотчиками », — повідомили нам воєнкоми з Львівської області.
Ухильників будуть прослуховувати

Учора депутати в першому читанні прийняли закон, що дозволяє проводити відносно ухильників негласне слідство. Це означає, що можуть прослуховувати телефонні розмови й читати СМС, щоб обчислити їх місце розташування. «У нас багато хто під впливом російської пропаганди, багато ухиляються від мобілізації», — заявив автор проекту депутат Іван Винник, пояснюючи необхідність прийняття закону. Спікер ВР Володимир Гройсман пообіцяв, що до другого читання законопроект буде підготовлений за скороченою процедурою і прийнятий в остаточній редакції вже наступного тижня.

Юрист Едуард Багіров вважає, що Рада пускає в хід всі козирі, щоб боротися з ухильниками. «Таке рішення парламенту посилить виконання закону через страх отримати покарання, — сказав« Вістям »Багіров. — Інше питання, що слідчі можуть використовувати ці можливості для вирішення своїх бізнес-інтересів або щоб штучно створювати кримінальні проблеми ».
Заселяють польські готелі

Поки ж деякі чоловіки шукають будь-які способи, щоб уникнути повістки. Нещодавно в Прикарпатті затримали чоловіка, який вербував для роботи в Росії чоловіків. Причому обіцяв не тільки хорошу зарплату, але і липові довідки з військкомату для перетину кордону. Зараз ним займається міліція. Але кажуть, що таких оголошень у газетах Західної України вистачає. Але їдуть не тільки в Росію. Ті, хто не хоче йти на фронт, зараз буквально заполонили готелі приміських польських міст — Перемишль, Медика, Жешув та інші. «Так, дійсно, в останній тиждень у нас активно бронюють номери і заїжджають чоловіки з України», — сказали нам в готелі в польському місті Перемишль.
Ловлять на біржі праці

Тими, хто біжить від армії, займаються правоохоронці. А безробітним повістки тепер вручають прямо в центрах зайнятості.

Також Від військовозобов’язаних зажадають довідку тільки при зміні місця проживання

Олексія Кравченка з Дніпродзержинська мобілізували в місцевому центрі зайнятості. Чоловік каже: таких, як він, в рідному місті — десятки. «Я втратив роботу ще до Нового року і, оскільки час зараз непроста, вирішив стати на облік в центр зайнятості. Там потрібно кожен місяць відзначатися, і коли я в черговий раз приїхав, мені вручили повістку. В армії я служив, так що в зазначений термін з’явився у військкомат, але був в шоці, тому що там було повно тих, кого «заловили» в центрі зайнятості », — розповів Олексій. У Генштабі кажуть: все законно. Роздавати повістки можуть представники військкомату, роботодавець, співробітники жеку (наприклад, двірники), а також працівники соціальних служб, куди також входять центри зайнятості.
Тиждень на явку до військкомату, інакше — термін

Як розповів «Вістям» заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Володимир Талалай, тих, хто ухиляється від мобілізації, шукають і притягують до відповідальності співробітники МВС, прокуратури, військової служби правопорядку, а також воєнкоми. Що вважати ухиленням? Якщо ви не з’явилися до військкомату протягом семи днів після отримання повістки без поважної причини. Навіть якщо ви переїхали в іншу область і не стали в місцевому військкоматі на облік протягом трьох місяців. Правда, за словами офіцера військкомату Київського військкомату Ігоря Слюсаренко, те, що ви ухильники, потрібно довести. «Ухильники є, ними займаються правоохоронці, розбираються і в кожному випадку встановлюють ступінь провини і покарання. Але є також випадки, коли людина прийшла до військкомату пізніше, а його документи вже передали правоохоронцям. Був випадок, що людина через роботу не зміг вчасно прийти, але потім все пояснив », — говорить Слюсаренко.

АТО: Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

Читати ще… Власти отправляют журналистов в АТО.

.

Источник: “http://divannaya-sotnya.com.ua/ATO/vlada-dozvolila-prosluhovuvati-telefonn-rozmovi-y-chitati-sms-prizovnikv.html”

ТОП новости

Вход